
Волонтерські виїзди
П’ять представників із різних регіонів України познайомлять вас зі своїми поселеннями, побутом, роботою, традиціями, складнощами та радостями їх життя на землі.
З липня по жовтень ви можете дивитися відео та трансляції з п’яти куточків України, спілкуватися в Інтернеті з засновниками та поселенцями, задавати питання, щоб зрозуміти, чи їх методи та способи життя сталі, доцільні та прийнятні.
Студенти навчального курсу та інші бажаючі мають можливість поїхати до місця, де вже практикуються стійкі технології та простий спосіб життя, та набути досвід, який вони зможуть застосувати у своєму житті або спільноті, або, можливо, навіть стати членами цих поселень.
Волонтерство буде організовано кожним поселенням окремо. Центри забезпечать харчування, проживання та зручний трансфер для волонтерів. Детальніше про кожне з поселень читайте нижче.
Схід
с.Дудковка, Харківська область, Україна
Проєкт “Живий дім”
Живий Дім заснований в 2017 році Денисом та Настею Барановими в напівзакинутому селі в Харківській області в мальовничому і екологічно чистому місці. Подружжя розвиває такі напрямки як лісосадівництво, бджільництво, органічне землеробство, аквакультура, гончарство та ін. Розпочинався проєкт як пермакультурне господарства, а зараз Денис з Настею мріють про створення екопоселення на базі існуючого села та шукають однодумців для сусідства.
Розклад волонтерських виїздів.
Заповнити опитувальник для приїзду:
Захід
с.Верховина, Верховинський р-н, Івано-Франківська область, Україна
Сімейний проєкт “Жива Хата”
Що таке “Жива Хата” - це прадідівська ґаздівка на околиці селища Верховина. Хата, яка збереглася до наших часів, побудована в 1928 році. Пращури у свій час володіли ключовими вміннями для самодостатнього життя в гірських умовах: тваринництво (вівці, буйволи, корови), бджільництво, городництво, садівництво. Прадід був знаним чоботарем і мисливцем. Повільний темп життя був насичений дружніми людськими стосунками рідних та сусідів. З роками горяни селилися все нижче, що призвело до занепаду та зникнення багатьох верхівських господарств. Жива Хата 20 років чекала свого другого дихання, яке відбулося в 2010 році. З того часу все ожило голосами рідних, друзів, цікавих людей, музичних інструментів.
Розклад волонтерських виїздів.
Заповнити опитувальник для приїзду: https://cutt.ly/ffePtRd
Південь
с.Цвітне та хутір Ружичево, Олександрійський район, Кировоградська область, Україна
Поселення родових помість Світолісся
Холодний яр - святе місце для українців. Ця унікальна місцевість таїть в собі загадки багатьох історичних подій України: Коліївщина, визвольна боротьба, козацький опір, Холодноярська республіка, партизанський рух. Сама місцевість має унікальний ландшафт: різноманітна і неповторна природа, круті схили ярів і балок, вкритих густим лісом з тисячолітніми велетнями - дубами та ясенями.
Поселення засноване в 2008 році, людьми, що переїхали з міста в село.
Для створення гармонійної і екологічного середовища проживання, багато сімей мають великі ділянки більш 1га. Створюються як Родові Маєтки, де автономна екосистема, найголовнішою ланкою в якій є сама людина зі своїми думками та енергіями, так і еко-садиби, де основа - це активне впровадження екоресурсів в життя.
Поселенці купують ділянки в селі і селяться в готових будинках, перетворюючи їх під свій стиль життя.
Жителі поселення вирощують екологічну продукцію для місцевого споживання і на продаж. Проводять різні майстер-класи та навчання.
Заповнити опитувальник для приїзду
Північ
с. Обірки, Прохори, Каціри, Батуринська ОТГ, Чернігівська область, Україна
Арт-хутір “Обирок”
Обирок — це тривалий експеримент з побудови сталого соціократичного суспільства. Обирок — це місце сили, перетин шляхів фантастичних людей, місце, де створюють видатні речі та ідеї, простір свободи духу та інтелекту.
Він розташований недалеко від історичного міста Батурин, між великим лісом і річкою Сейм.
Обирок є місцем для багатьох художніх фестивалів: Хліб, Кіносарай, Мама-Африка і менші. Тут зібрана вся новітня історія розвитку української культури останнього десятиліття на лоні природи. Тут відбуваються традиційні фестивалі з посадки, збору та випічки хліба з використанням традиційних інструментів та технологій із залученням великої кількості волонтерів та молоді.
Обирок сформований на базі на села, яке було переоблаштоване під поселення для проведення великих освітніх заходів. Тут є загальний дім для зборів і проведення навчальних заходів та практик, хостели облаштовані в традиційному українському стилі в столітніх хатах, баня, громадська столова та інфраструктура з хорошим транспортним під’їздом та чудовий досвід самоорганізації, проведення масштабних міжнародних подій, відкритою для комунікацій спільнотою та поширеним звучанням англійської мови.
Розклад волонтерських виїздів.
Заповнити опитувальник для приїзду:
Центр
с.Дмитренки, Богуславський район, Київська область, Україна
Екопоселення “Зелені кручі”
Екопоселення створено на базі села. Поселенці купують будинки в селі та живуть в існуючих хатах, чи будують нові.
“Зелені Кручі” є спільнотою однодумців, що поставили собі на меті переїхати жити із міста на землю, вести екологічний спосіб життя задля здоров’я та щастя. Це активна спільнота, що створює для себе комфортне екологічне середовище. Тут чисте повітря та вода, ліси, повні грибів та черемші, схили із лікарськими рослинами. Є великий ставок, де можна купатись, та ряд менших ставків. В лісах живуть дикі тварини, на ставки прилітають лебеді та можна зустріти черепах.Навчально-демонстраційний пермакультурний центр входить до мережі українських центрів пермакультури та до міжнародної мережі iLAND. Це територія з 4 гектарів на мальовничих пагорбах. Це спільний проект екопоселення.
Розклад волонтерських виїздів.
Заповнити опитувальник для приїзду: