WISEL

Winter Support - Sustaining Ecovillage Life (WISEL), 2023-2024 рр.

Image
Війна викликає гуманітарні кризи в усіх куточках України. Особливо відчутні вони для уразливих груп: жінки, діти, літні люди, переселенці. Досвід, який українська та данська мережи накопичили за останні півтора роки у попередніх проєктах, підтримуючи Зелену дорогу екопоселень - мережу локацій, які приймають ВПО, вилився у цей проєкт.
Життя в екоспільнотах відрізняється від життя в містечках для біженців або в місті. Люди не самотні; вони разом, і вони разом борються. Коли люди об’єднуються, щоб допомогти іншим, це змінює ситуацію. 
GEN Ukraine керується принципом «Не залишай нікого осторонь», і локації мають відкриті двері для всіх. 
WISEL спрямований допомагати та підтримувати спільноти поблизу лінії фронту, які присвячують своє життя допомозі іншим, а також допомагати тим людям, які стикаються з війною ближче, ніж інші, як ВПО, які мали залишити свої домівки та шукати безпечніші місця.

У рамках проєкту було підтримано наступні напрямки:
ПРОДУКТИ ДЛЯ ПОСЕЛЕНЬ
Базові потреби всіх людей  - це їжа, вода і безпека. Екопоселення України є відносно безпечними місцями, а потребу у їжі та воді, GEN Ukraine, спробували забезпечити в рамках цієї ініціативи. Мешканці та ВПО  28 екопоселень були забезпечені запасами продуктів, такими як крупи, бобові, борошно та олія.
Це вже другий подібний проєкт у співпраці з данськими партнерами. Такі ініціативи дозволяють нам не лише підтримувати мешканців поселень і ВПО, але й українських органічних виробників. 
Завдяки Екород та Фермерське органічне господарство "ДонОрганік" було закуплено та роздано: 
 • Борошна пшеничного -  2 000 кг
 • Гречки зеленої  - 2 500 кг
 • Сочевиці французької  - 1 500 кг
 • Гороху - 200 кг
 • Нуту - 400 кг
 • Олії - 1000 л.

Допомогу отримали 500 поселенців і переселенців у поселеннях Мережі.

Поселення, які отримали допомогу:

 • Екопоселення “Бушанська Толока”, Вінницька область
 • Екопоселення “Салинці”, Вінницька область
 • Спільнота “Потоки”, Вінницька область
 • РП “Помістя Творчості”, Вінницька область
 • Екопоселення “Велика родина”, Вінницька область
 • Спільнота “Поселення Майстрів”, Дніпропетровська область
 • Спільнота “Простір Присамар'я”,  Дніпропетровська область
 • Спільнота “Рассвєт-Самара”, Дніпропетровська область
 • Спільнота “Місто сонця”, Дніпропетровська область
 • Реабілітаційна ферма “Зелений Гай”, Дніпропетровська область
 • ПРП “Ємельянівка”, Житомирська область
 • Екопоселення “Простір Любові”, Житомирська область
 • ПРП “Казкове”, Житомирська область
 • Екопроєкт “Жива Хата”, Івано-Франківська область
 • Екопроєкт “Тепла Гора”, Івано-Франківська область
 • Екопоселення та пермакультурний центр “Радарія”, Київська область
 • Екопоселення та пермакультурний центр “Зелені Кручі”, Київська область
 • ПРП “Святолесье”, Кіровоградська область
 • Поселення “Головківка” Полтавська область
 • ПРП “Світанкове”, Сумська область
 • Поселення “Велесвіт”, Тернопільська область
 • Спільнота “Свячене”, Харківська область
 • Спільнота “Щасливі люди”, Харківська область
 • Екопоселення “Озаріння”, Харківська область
 • Екопоселення та пермакультурний центр “Живий Дім”, Харківська область
 • Центр розвитку та активного відпочинку "Коло Лісу“, Харківська область
 • Екопоселення “Чарівне”, Черкаська область
 • Екоцентр “Подільська Етнохата”, Хмельницька область

Спільними зусиллями ми продовжуємо зміцнювати фундамент безпеки та допомагати тим, хто знаходиться у вразливий ситуації.

ГЕНЕРАТОРИ

Брак електроенергії може суттєво ускладнити щоденне життя та негативно позначитися на комфорті й безпеці мешканців екопоселень. Для спільнот мережі екопоселень України були закуплені та передані генератори й зарядні станції.

Генератори та зарядні станції задовольняють потреби мешканців поселень у зарядці телефонів, ноутбуків, влаштування освітлення тощо. Також генератори є корисними при організації заходів, а також ремонтних та будівельних робіт в місцях де немає електромережі.

“Доїхали дарунки. Це бензо-газо генератор та зарядна станція. І все це завдяки чудовій команді GEN. Дякую вам за це!!! По нагоді, необхідності та можливостей ця техніка буде використовуватись на користь всього поселення, а не тільки одного помістя. Покращуючи нашу взаємодію та ефективність.”
“Сьогодні отримали генератор! На фото за нами наша веломайстерня, у випадку блекауту вона модернізується у "пункт незламності". Радіємо за можливість мати якісну, легку у використанні техніку. Також необхідні комплектуючі - подовжувачі щоб підключити сусідні будинки і накачати води зі скважини”
“Отримали Генератор! Дуже вдячні GEN за надану підтримку, тепер Спільний та Дитячий простір має якісний генератор, майбутні заходи і дії убезпечені та наділені додатковою енергією!”
“Поселення "Казкове" дякує за гарний компактний генератор! До блекаутів готові!”
“Дякуючи команді ДЖЕН Україна, ми отримали генератор. Він дозволить закачувати воду зі свердловини. Генератор також працює і з газом і з бензином.
“Щиро дякуємо GEN Ukraine за підтримку і надання можливості бути більш незалежними від центральної електромережі.”
“Вітання з Живої Хати! Терпеливе очікування нагородило нас супер якісним та надійним інвертом нідерландського виробництва на 5000ВА. Оскільки електрифікація повністю автономна, то ми відповідально ставимося до вибору обладнання. Тепер в нас одночасно може працювати електроплита та малий бойлер на кухні або ж пральна машина та великий бойлер у ванній кімнаті. Освітлення, дрібні електроприлади, інтернет, ноутбуки будуть непомітним навантаженням:) Раді як малі діти:) Щиро вдячні за підтримку!”
“Зелені Кручі дякують за генератор! Відчуваємо тепер себе автономними і готовими до будь-яких ситуацій.”
“Отримали генератор! Дякуємо GEN! Тепер люди з нашій спільноти і сусіди з хутора, а це 20 будинків будуть мати доступ до електрики у разі блекауту”
“Живий Дім вдячний за потужний генератор і міні зарядку станцію. Тепер наша спільнота не переживає через довгі відключення, а наші дівчата зможуть працювати онлайн за будь яких умов. “
“Свячене, Харківщина, дякуємо GEN за генератор, і можливість з ним продовжувати творити незалежно від відключень центральної електромережі”.
“Дякуємо GEN за допомогу в придбанні такої нагально необхідної штуки як акумулятор! Під час вимкнення електроенергії дозволяє живити роутер WiFi, світло та холодильник. Дякуємо.”
“Наше родове поселення отримало генератор і зарядну станцію. Дякуємо GEN за підтримку поселень. Тепер ми зможемо бути незалежними від відключень центральної електромережі, використовуючи при короткочасних відключеннях зарядну станцію і генератор, якщо будуть тривалі відключення електроенергії.”
СПІЛЬНІ ПРОСТОРИ
Спільні будинки або спільні простори - це місця, де мешканці одного поселення можуть зустрічатися, готувати та їсти разом, відпочивати, працювати, планувати свою діяльність і розвивати майбутнє. Такі будинки можуть використовуватись як гостьові, хостели, місця для проведення подій та урочистих зустрічей.
Під час війни та постійного переміщення людей з локації в локацію, ці простори набули додаткового значення - прихистків.  Це місця, які нові люди побачать першими, де їм запропонують місце, де вони зможуть залишитися та почуватися безпечно та спокійно. Крім того, діяльність спільноти, така як емоційні кола, психологічна підтримка, вечори настільних ігор або ранкова йога, мають вирішальне значення для того, щоб люди підтримували свій психічний стан здоровим у важкий час.
Саме тому основною нашою ініціативою в рамках проєкту стало саме покращення соціальних просторів в екопоселеннях.
Такі простори в наших локаціях використовуються не тільки для зустрічей спільноти, а й для того, щоб надавати прихисток ВПО, тим людям які приїздять з передових і прифронтових регіонів.
 
Зимові прихистки – це довгострокові проєкти, які потрібні кожній громаді. Приймаючи рішення про такий елемент в поселенні спільнота має подумати, які функції має виконувати такий будинок, хто і як за ним буде доглядати, які правила для внутрішніх та зовнішніх гостей, права власності та користування, вирішення конфліктів.

Відтепер такі локації є у таких поселенях:

“Дякуємо GEN Ukraine, Данській мережі екопоселень Landsforeningen for Økosamfund та данському фонду розвитку громадянського суспільства CISU - Civilsamfund i Udvikling за підтримку! На отримані кошти ми змогли - завершити штукатурку побудованого спільного солом'яного будинку - тепер він не боїться дощу і є справжнім "термосом", - обладнати кімнати ліжками, - санвузли розділити перегородками, - доукомплектувати котельню - тож тепер у нас тепло, а також оплатити роботи профільних спеціалістів з встановлення обладнання.”
Щиро раді та вдячні вам за допомогу у покупці твердопаливного котла. Цей котел став для нас справжнім проривом. Перший котел для нас – це був прорив, бо ми ніколи так добре не топили та не зимували, як цього року. А зараз другий котел дозволив нам ще й гріти гарячу воду, а також брати участь в опаленні. Тепер система опалення та гарячого водопостачання стане ще комфортнішою, ще раціональнішою, і головне - це позбавить нас від жахливих рахунків по 60 000 грн щомісяця в холодну пору року за електрику - в основному через гарячу воду, тому що бойлери…... Так що це буде для нас справжній прорив, дуже важлива допомога”.
“Розбудова центру триває. Встановили другу вбиральню. Перебудували кухню. Встановили нову електроплитку і нову кухонну раковину, завдяки яким є можливість швидше готувати і пригощати усіх кого приймає центр. На даний час в Еко-центрі проживає на постійній основі ВПО. Окрім цього центр приймає людей на різні заходи з можливістю комфортно переночувати до 20 чоловік. Йде робота по будівництву другого корпусу Еко-центру, відкриття якого планується на осінь. Розбудова центру дозволить проводити заходи на більш високому рівні (до 100 чоловік) та приймати більшу кількість ВПО.”
“Завдяки підтримці GEN Ukraine були покращені умови спільного простору “Ом Центр” екоретриту та спільноти Тепла Гора. Було було виготовлено та встановлено три вікна для забезпечення кращого освітлення, а також 2 стельових обігрівача потужністю 1,5 кВт кожен для забезпечення опалення. Простір призначений для відновлюючих групових практик і навчання для членів спільноти, гостей, ветеранів, ВПО, волонтерів тилу та місцевої громади”
Вчора в спільному будинку нам замінили частину вікон, які були пошкоджені. В будинку відразу стало набагато тепліше!!! Дякуємо Джен за підтримку в утепленні спільного простору. Більше історії: Звіт-презентація про спільний простір
Дякуємо Джен за підтримку в облаштуванні гостьового будинку. Закупили будівельні матеріали для ремонту, та постільні комплекти з матрацами. Отримали сантехніку. Закупили необхідні речі для спільної кухні та для спільного проведення зустрічей. Після ремонту у гостей та ВПО буде можливість розташовуватись в комфортних умовах гостьового будинку.
Свячене вітає всіх з Харківщини! 3 місяці тому ми, розширюючи поселення, придбали будинок взамін проданої у Харкові квартири, і почали зі спільнотою облаштовувати у ньому Родинний клуб та спільний простір. 1й поверх у нас для дитячого простору, а верхній переобладнуємо у спільну велику залу. Родинний клуб Сірківка продовжує розвиватися і утеплювати верхній поверх будівлі, для облаштування у ньому великої спільної зали. Придбані пиломатеріали - майбутня підлога великої спільної зали - відправилися на просушку перед монтуванням на 2му поверсі Клубу. Також отримали матеріали для утеплення фронтонів, що насьогодні складаються тільки з 1 шару шифера. Нарешті забрали з пошти м'які меблі для майбутньої спільної зали клубу Сірківка, спільного простору поселення. Дуже раді що придумали такий 3 в 1 варіант. У складеному вигляді це пуфи, чи легкі дивани для спільних заходів в залі, ще й райдужних кольорів; а у розкладеному виді це ще додаткових мобільних 10 спальних місць, ще й мати для занять спортом, а в нашому спортивному клубі Отаман ім. І. Сірка це теж актуально. Тож тепер маємо у спільному просторі сумарно 20 спальних місць для гостей. Всі мати - в чохлі з цупкої тканини оксфорд, що дуже приємно і оку, і на дотик, і можна знімати для прання, що дуже важливо у спільному просторі і тренуваннях. Одну з кімнат переобладнали у гарний санвузол, теплий і комфортний. Дуже дякуємо за турботу команді Джен, партнерам - благодійникам; і окреме величезне дякуємо Ірині Козаковій. Скільки нас - координаторів поселень наморочили їй за ці місяці голову своїми запитами, переписками, документами та кошторисами! З нетерпінням чекаємо на завтрашню зустріч і обійми! Обіймаємо всіх, і кожного!
Всім вітання з Чарівного. Дякуємо "GEN Ukraine" і Партнерам за матеріали для нашого спільного простору. Закупили лаги, рубіроід( вже під лагами), ясен на підлогу, бойлер, насос і натяжну стелю. Також замовили фальш брус на стіни, чекаємо коли можна буде забрати замовлення.
ДИТЯЧІ КІМНАТИ
У сільських регіонах України завжди виникали труднощі з недостатньою кількістю шкіл, вчителів та необхідного обладнання для повноцінного навчання дітей. З урахуванням ковідних обмежень та військової ситуації ця проблема ще більше загострилася.
Одним з найпоширеніших запитів від мешканців екопоселень є налагодження самостійної освіти, вільної, з меншими обмеженням для дітей, з можливістю більшої взаємодії та занурення у теми, зацікавлення у навчанні.
Підтримкою дитячих просторів ми зайнялися ще у попередньому проєкті «Ukrainian Ecovillages for Peace», коли для 10 поселень були закуплені дитячі майданчики, додаткові ігри, книги, спортивне обладнання.
Коли пані Антоніна зі спільноти “Свячене” (Харківська область) продала свою квартиру у Харкові, для того, щоб викупити й започаткувати дитячий простір у Мерефі, команда GEN Ukraine зрозуміла, що потреби лише зростають.
Тому ми спрямували частину допомоги на обладнання дев’яти дитячих просторів в спільнотах поселень нашої мережі.


Що було зроблено:

“Дякуємо GEN Ukraine, Данській мережі екопоселень Landsforeningen for Økosamfund та данському фонду розвитку громадянського суспільства CISU - Civilsamfund i Udvikling за підтримку
На отримані кошти ми змогли обладнати простір:
- м'якими матами для ігор та спорту
- інвентарем для спортивних занять
- стільцями та кріслами-мішками
- настільними іграми”
Фейсбук
Контактна особа: +380987144677 Світояра
Для дитячого простору придбано: стільці, крісла-мішки, метафоричні карти та ігри (дуже подобаються дітям), канцелярія, холодильник, обігрівачі..
Переставили двері, почистили ділянку. Проводка майже замінена, власними коштами поміняли електролічильник та винесли на передню стіну будинку, пробурена свердловина, майже облаштований водогін (розбираємось з фільтрами, забиваються), в середині повне перепланування будинку, йдуть роботи.
Після укріплення стіни будинку плануємо проведення таборів для дітей поселення, сільських, з залученням бажаючих дітей із міст терміном 2-7 днів, кількістю учасників залежить від коштів, які зможемо залучити, простір готовий прийняти (за умови облаштування запланованих процесів) до 40 дітей у наметах за один заїзд.
Дякуємо GEN, ваша підтримка наважує на більш рішучі кроки до реалізації мрії, акумулює багато процесів у спільноті, відкриває можливості комунікації з зовнішніми структурами, дає відчуття спільнодії та взаємопідтримки у розвитку, а для мене особливо цінна підтримка у розвитку дітей та спільноти, яку ви надаєте. Дякую!
Милослава, координаторка проєкту
Фейсбук
Інстаграм
Тел. для зв'язку 0663186601Милослава
Приєднуємося до подячних дописів стосовно підтримки GEN Ukraine дитячий просторів.
Влітку простіше організувати дозвілля дітей, а в холодну пору ентузіазм та фінансова підтримка сприяє появленню нових просторів.
Підготовку ми почали ще восени, купивши за власні кошти камін з водяним контуром.
Завдяки підтримці GEN Ukraine :
* закупили дерев'яні буд матеріали та утеплили піддашшя
* придбали та підключили 3 радіатори для опалення
* виготовили та закріпили дерев' яну основу для сітки-гамака та перил
*замовили та натягнули сітку-гамак, перила
* купили снігокат до нашої колекції сан та встигли його випробувати на події Лісової Школи
* замовили у місцевого майстра трембіту, яка поповнить наш набір музичних інструментів
* замовили тунель-гойдалку, яка мала кріпитися на сітці (придумали їй краще застосування в сусідньому нашому літньому просторі для дитячих подій)
Цієї зими, започаткована нами Лісова Школа функціонувала 1 раз на місяць. Зазвичай, попередні роки зустрічі в нас відбувалися щонеділі. Кількість учасників до 20-ти. Але влітку бувало й більше 40-ка)
Ще раз дякуємо за підтримку! Тепер у нас є можливість провести подію за будь якої погоди.) Працюємо над тим, щоб діти більше посміхалися у своїй природній стихії безтурботного дитинства.
Василь Юзьків, координатор проєкту
Лісова Школа вихідного дня від "Центру зв'язку з природою ЖиваХата"
С. Верховина, Івано-Франківська обл.
Сторінка
Після закриття насиченого сезону подій основним нашим проєктом став дитячий садочок для дітей поселенців.
Багато хто бачив наш хостел. Одну з його кімнат ми звільнили від ліжок. Одна мешканка Круч дала нам в користування меблі з вальдорфського садка. А завдяки допомозі GEN Ukraine ми утеплили кімнату матами, докупили стелажі і обігрівачі для холодного санвузла і коридора.
Тепер четверо дітей 2-3 років проводять тут час три рази на тиждень по три години. У батьків є трохи вільного часу. А у дітей соціалізація і розвиток.
А ще наші кручанські зимові зустрічі стали більш комфортними, бо поки дорослі спілкуються (або дивляться кіно!) дітям є, де погратися.
Дитячий простір Зелених круч неймовірно вдячний за отриману підтримку. В нашому садочку багато нових ігр і канцелярії для творчості. Підбирали так, щоб було чим зайняти і старших дітей, коли вони приходять на зустрічі спільноти.
Анастасія Волкова, координаторка проєкту
https://www.facebook.com/zelenikruchi
Отримання фінансової допомоги від GEN Ukraine на підтримку дитячих просторів, дало можливість створити приміщення, де можна проводити розважально-спортивні зустрічі.
Спочатку це планувалося як простір для поселенців, мешканців села, дітей та батьків. Але враховуючи, що інформація про цікаве місце для дітей, в селі через "циганську" пошту розходиться швидко, до нас стали звертатися жителі сусідніх сіл. Питаючи як потрапити до нас на заняття.
Враховуюче те, що приміщення, яке нам надали, було дуже в занедбаному стані (майже тридцять років там був склад старих речей), то ремонт довелося робити довго і болісно. Постійно з'являлися якісь непередбачувані обставини. Та дякуючи підтримці координаторів від GEN Ukraine ми продовжували цю справу. Також надихали фото та дружні повідомлення від спільнот в цьому чаті.
Допомога була витрачена на закупівлю будівельних сумішів, грунтовки, матеріалів для фарбування, інструментів для оновлення електрики, спортивного обладнання та інвентаря, настільних розвиваючих ігор, матеріалів для творчості, меблів та приборів для освітлення.
Проведення заходів в дитячому просторі планується на кінець березня (бо ремонт щойно закінчений).
Плануємо проводити зустрічі з дітьми двічі на тиждень. З досвіду проведення таких заходів, які ми проводили влітку, знаємо що учасників буває до 35 дітей. Враховуючи що є запити з сусідніх сіл громади, то можемо розраховувати на чисельність до 100 дітей.
Наостанок хочеться розповісти про зміни, які відбулися з людьми, мешканцями села. Скажу відверто що вони скептично віднеслися до нашої ідеї створення дитячого простору. Довелося докласти багато емоційного ресурсу, щоб підбадьорювати, переконувати та описувати переспективи для дітей, які мешкають в громаді.
Але якби ви знали, що було, коли вже дитяча кімната була завершена. Це була купа здивування, радості, піднесення. Зараз ми в цей простір водимо місцевих, як на екскурсію, показати, що нам вдалося.
Це великий поштовх в свідомості людей. Заради цього і варто таке робити, переконувати, вести людей до іншого життя. Це неймовірно важко. Але воно того варте.
Та вже отримуючи такий результат, дякуючи допомозі від GEN Ukraine, говоримо що цей проєкт зробив більше за гроші. Він змінив уявлення людей про своє майбутнє. Із байдужих, зневірених та сумних перетворив на життєрадісних, творчих та змотивованих. А такі люди - це найцінніше що може бути.
Анна Щастлівцева, координаторка проєкту
Ми у Свяченому радіємо, що і діти і дорослі, коли збираємось разом, можемо перебувати разом, і вдячні Джен за підтримку, дуже цінуємо класні посібники і розвивашки. З ними дітворі завжди є чим зайнятися з користю для розвитку - про гаджети навіть і не згадують коли збираються в клубі. Стільки інтерактиву, наприклад, з пазлами - мапою світу - не пепелічити скільки шкільних предметів охоплено в іграх з такою мапою!
І починають вже й самі витворяти, видумувати своє, з того що є під рукою - шкірочку цитрусову по-всякому використовують, так що мені й на думку не спало б)
Неймовірно зручно коли спільний простір сусідствує чи, навіть, об'єднаний з дитячою кімнатою чи, хоча б облаштований куточком для дітей
В нашому родинному клубі приділяється увага фізичному розвитку, і кімната флігеля, поки ще не облаштована велика спільна зала, тимчасово використовується для спортивних заходів та ігор під керівництвом Олександра Жичкіна, професійного тренера. Завдяки допомозі від Джен та партнерів-благодійників, ми вже тренуємось на міні-шведській стінці, поки що у маленькій кімнаті, але плануємо у новій спільній залі облаштувати гарний спортивний відсік. Діти, що від 2020го року на навчанні онлайн, скучили за організованим фізичним розвитком, страшенно раді можливості тренуватися, адже це не менш важливо і цікаво для них, як навчання і розумовий розвиток.
Антоніна Жичкіна, координаторка проєктів
Свячене. Харківський р-н, м. Мерефа вул. Сухоярська, 17
Фейсбук
Зроблено ремонт навчальної кімнати, кухні та ванної.
Отримання фінансової допомоги від GEN Ukraine на підтримку зимових дитячих просторів, допомогло нам вдосконалити новий напрям нашої діяльності. А саме навчально-розважальні івенти для дітей та підлітків з нашої громади та прилеглих де окупованих громад.
За допомогою цих ресурсів ми отримали ігрову кімнату в якій раз на тиждень проводимо зустрічі з дітьми. Зараз івенти проводять 5ро членів команди і все більше бажають долучитись до майстер класів.
На сьогодні кімната прийняла 4 заїзди по 10 дітей з різних населених пунктів (Верхній Бишкин, Олексіївка, Слобідське, Одрадове).
На івенти з нашою командою очікують близько 500 дітей Олексіївської громади, та близько 500 дітей з сусідніх громад (Балакліївська, Циркунівська).
Допомога була витрачена на закупівлю освітньої літератури, музичних інструментів, спортивного обладнання, канцтоварів, настільних ігор, матеріалів для творчості, теплої підлоги (мати татамі), термопота 15л, електро радіатора та оновлення електрики.
Станислав Сурженко, координатор проєкту
Instagam: kolo.lisu
Telegram
ВОДА У СПІЛЬНОТАХ
Вода є необхідною для підтримання життя та вирощування їжі, водночас ускладнений доступ до води може спричинити значні незручності, особливо для людей похилого віку та жінок з маленькими дітьми.
У рамках проєкту ми взялися за завдання забезпечення чистою водою 8 локацій в поселеннях мережі GEN Ukraine. Очищення колодязів та удосконалення трубопроводів, заведення води в будинки - те на що була направлена фінансова підтримка в рамках проєкту.
Віримо, що кожна краплинка чистої води, яку ми забезпечуємо, – це крок до кращого майбутнього громади. Бажаємо злагоди та процвітання нашим спільнотам.
“Дякуємо GEN Ukraine, Данській мережі екопоселень Landsforeningen for Økosamfund та данському фонду розвитку громадянського суспільства CISU - Civilsamfund i Udvikling за підтримку.
На отримані кошти ми змогли:
- закупити водопроводні труди для підведення води з криниці
- труби та кільця для влаштування каналізації та септиків
- внутрішні труби та сантех.фурнітуру для сан.вузлів
А також оплатити кваліфіковані сантехнічні роботи.”
В селі почала відходити вода. Деякі колодязі висохли. Тож свердловину пробурено аж на 55 метрів глибиною. Поставили гідрозатвор та хороший економічний насос (можна набрати води, підключивши до акумулятора)
Прокопали траншеї до дому та до сусідки.
Пробурили воду. Копаємо ввод в хату,через підвал. Загубилися на 1,5 м щоб не промерзло взимку. Перша водичка побігла!!!!
Прокопали траншею довжиною 30 метрів, проклали трубу і завели воду у літню кухню і будинок. Купили бойлер для нагрівання гарячої води у ванній кімнаті, умивальник в ванну кімнату: тумбу та раковину, мийку на кухню в будинку з тумбою та столешню, змішувачі 3шт, унітаз з бачком , фільтр для води, а ще труби, фітинги, розетки та інше. Хлопці оперативно все встановили, зробили розведення труб у будинку, встановили мийки, крани і звісно бойлер! Коли ми в цьому просторі проводили регіональний з'їзд та зелений семінар найбільшою незручністю була відсутність води в будинку. Зараз вже працює кухня - це неймовірно, наші дівчата задоволені), та маємо усі зручності в будинку. Готові до прийому друзів та гостей!
Пробурена свердловина 67 метрів. У нас можна зняти цілий фільм: воду бурили 2 бригади і майже 3 тижні, вдень, вночі, дощ, сніг, грязюка, дуже велика глибина, перша бригада працювала тиждень, ми вже майже рідними стали, чекаємо їх у гості влітку на відпочинок з дітьми)), вже і їсти разом варили, дрова рубали, пічку топили), побачили наш список потреб на дверях, говорять, що дома є рушники і ще щось там - передадуть), зламалось обладнання і щось там пішло не так, приїхала друга бригада, місцевий фермер, що возив воду для буріння, вже каже, що готовий нас записати у постійні клієнти.
Труби заведені у дім. Приямок глибиною метра 2, навіть подумали зробити там кімнату для дзен чаювання)), спустили туди куб, обрешітку, ще один куб, драбини поки нема, тому спускаємось по дивану) і ще там закладена якась супер технологія на майбутнє)). Знайшли підкову при розкопках. Прокопана траншея для септика води із кухні. Труба у хату увійшла у вигляді великого знака питання, чекає продовження).
Повели лабораторні дослідження води, оновили фільтри, встановили 2 нові системи очищення.
Закладено трубу для водопостачання та каналізації, встановлено насос в криницю, розпочато роботи по монтажу водопровідної системи в будинку, закуплено столешню та мийку, електричне обладнання.
Водяний процес у нас майже закінчився. На цьому тижні тепла погода дала можливість підвести воду від свердловини в будинок і встановити фільтр. Свердловину зробили ще на початку грудня. Але вода мала стійкий запах заліза і після закипання ставала жовтою. Коли аналіз води з нової свердловини показав п’ятикратне перевищення по залізу, виникло бажання перевірити воду ще й з мого помістя. (Помістя найближче до альтанки ) Ця вода здавалась доброю на смак, чистою на вигляд, але тепер виникли сумніви що до її якості. А оскільки знайшлась фірма, яка робить аналіз основних показників безкоштовно, то на аналіз здали і цю воду. Так от виявилось, що вже довгий час ми користувались неякісною водою. То ж рекомендую всім перевірити свою воду. (Фірма ЗІКО, Львів)
Далі вирішували питання якості води через консультації з спеціалістами СЕС, науковцем з Житомира і спеціалістами зі Львова. В результаті зупинились на недорогих ефективних фільтрах.
Оскільки встановлювали обладнання самотужки, це зайняло багато часу (перший раз багато незрозумілого), були помилки і заміни обладнання. Наразі все працює. Скоро відправимо відфільтровану воду на аналіз.
Нова свердловина з якісною водою стала можлива завдяки допомозі ДЖЕН Україна @gen_ukraine і ми щиро вдячні всім, хто доклав зусилля в забезпеченні водою
Підготовку ми почали ще восени, купивши за власні кошти камін з водяним контуром. Ванну кімнату утеплили і завели воду ще раніше (тече в по схилу без насоса, завдяки перепаду висоти) Залишилися решта, не мало робіт.
Завдяки підтримці GEN Ukraine:
була закуплена та змонтована сантехніка, змішувачі; була куплена спеціальна дитяча роздільна насадка для сухого, роздільного туалету (який вже був) ; підключено бойлер до водяного контура каміну; придбано та змонтовано радіатор опалення, труби, з'єднання, 2 циркуляційні насоси (220В і 12В), каналізаційні труби; також було придбано 2 мийки для посуду та 2 змішувачі до них; придбана бухта чорної труби для виготовлення "равлика" - обігрівача для душу в літню пору.
Ще раз дякуємо за підтримку! Тепер під час подій у холодну пору до повнофункціональної ванної кімнати приємно зайти.
“Завдяки підтримці GEN Ukraine було збільшено систему водозабезпечення на 3 куби ємністю 1000 літрів кожен, що дозволило організувати збір більшої кількості води та забезпечити потреби спільноти в воді протягом зими та прийняти більшу кількість ВПО, ветеранів і волонтерів тилу на програму відновлення.”
Пробурено свердловину та встановлено необхідне обладнання.
Завдяки фінансовій підтримці GEN Ukraine наша спільнота отримала можливість обладнати комфортний туалет з душовою та систему водозбору для соціального простору (це простір Доброї Майстерні. Він знаходиться на приватній території та доступний для спільного користування).
ЮРИДИЧНА ТА БУХГАЛТЕРСЬКА ПІДТРИМКА ПОСЕЛЕНЬ
GEN Ukraine заохочує поселення брати активну участь у розвитку громадянського суспільства. Лише за зиму було створено чотири нових ГО. А загалом за 2022-2024 у Мережі було започатковано та зареєстровано десять ФОПів, п’ять ГО та один БФ.
Завдяки гранту вдалося провести живі та онлайн консультації щодо управління новоствореними організаціями, подання статистики, податкових звітів, можливостей отримання додаткового фінансування та написання проектів. 
Для окремих ФОПів було найнято професійних бухгалтерів для ведення та обліку.
Проєкт WISEL  здійснювався ГО «Глобальна мережа екопоселень України» за підтримки данської мережі екопоселень (Landsforeningen for Økosamfund) та данського фонду розвитку громадянського суспільства CISU - Civilsamfund i Udvikling.

gen-ukraine-s.png

genukraine2018@gmail.com


тел.: +38 (067) 2521068

Слідкувати за новинами

fb
fb
inst
inst
yout

yout

Copyright © GEN Ukraine 2024. All Rights Reserved.