
Місцезнаходження: село Михайлівка, Канівська ОТГ, Черкаська область, Україна
Рік заснування: 2003
Кількість учасників: 30 дорослих (15 сімей) та 6 дітей. Зимує 20 дорослих (7 сімей).
Опис поселення: Поселення засноване в 2003 році.
1. Етап 2003 - 2008. Заселення ініціативної групи в сільські хати. Викуп ініціативною групою будівель колишнього колгоспу та спроби створити перші спільні виробництва - виробів з пророщеного зерна, деревообробну майстерню.
2. Етап 2008 - 2014. Невдачі у розвитку виробництв, відтік та розгублення частини перших поселенців. Пошук альтернативних шляхів розвитку поселення та бізнес-проектів. Активна участь у всеукраїнському народному русі Територіальних громад.
3. Етап 2015-2021. Припинення руху Територіальних громад в зв'язку з початком АТО. Починаємо проводити щорічний фестиваль "Землетворення" задля привернення уваги та ресурсів до нашого поселення.
4. Етап 2022- триває. Нова хвиля заселення в зв'язку з початком війни. Рішення про перетворення в Спільний Будинок однієї з хат, що належала родині виїхавших поселенців яка загинула в перші дні війни. Розробка проекту та початок ремонтних робіт в Спільному будинку за підтримки Джен Україна.
Поселення розташоване в мальовничій та затишній місцевості, де в достатку є природні ландшафти - річка, ліси, луки. Є також сільскогосподарські поля, але їх небагато.
Відносини в колективі складні, бо є суттєві розбіжності у світогляді між поселенцями. Оскільки поселення створюється на базі села, приїхати та поселитись може будь-хто, достатньо просто купити хату. Тому колектив формується здебільшого стіхійно, без попереднього відбору кандидатів. З тієї самої причини в нас є складнощі з прийняттям якихось загальних правил та утриманням спільного майна, бо складно визначити межі поселення.
Зараз в поселенні постійно проживають понад 10 родин. ще декілька - у "дачному" режимі. Майже всі поселенці мешкають у старих сільських хатах. Лише одному вдалося побудувати новий будинок на окремому маєтку. Деякі поселенці мають великі земельні ділянки по декілька га під розвиток своїх родових садиб. Навколо села є декілька земельних ділянок, перспективних під розвиток поселення (здебільшого розпайовані). Є також нежилі хати в селі, які можна придбати за відносно невеликі гроші.
Основні напрямки діяльності: Більшість поселенців орієнтована на створення виробництв на місцевих ресурсах, зокрема на вирощуванні та переробці продуктів харчування. В нас є цех по виробництву продукції з пророщених зерен, молочна ферма, сушильний цех.
Крім того є пілорама та цех по виробництву препаратів "Ефективні мікроорганізми" (емочки, бокаші).
Дехто намагається розвивати зелений туризм.
Є плани по створенню великої теплиці-вегетарія для цілорічного вирощування різних видів продуктів харчування, створенню столярного цеху, виробництву біодизеля, розвитку фермерства. Під ці плани спільнота має будівлі колишнього колгоспу та територію під ними площею близько 2 га. - Соціальна, громадська позиція.
Більшість поселенців притримується анархічно-лібертаріанських поглядів та прагне досягти максимальної незалежності від системи. Проте взаємодіяти по деяких питаннях потрібно, для цього в нас є громадська організація.
Основні напрямки нашої громадської діяльності - захист навколишнього середовища та популяризація способу життя в гармонії з природою та людьми.
Є також власний освітній проект "Альтернативна школа" у місті Каневі https://www.facebook.com/obrazovaniekanev
Вже реалізовано: В поселенні є:
- територія (більше 2 га) та споруди колишнього колгоспу (загальна площа більше 1000 кв.м.), придатні для розвитку виробництв. Проте ті споруди, що є вільними, знаходяться у напівзруйнованому стані та потребують великих капіталовкладень, а ті, що в задовільному стані, вже зайняті та використовуються.
- спільний будинок (стара сільська хата 50 кв.м.) та прилегла територія (50 соток), в якому розпочато капітальні ремонтні роботи. Планувалось багато чого, але останнім часом, через війну та складні обставини, плани дводиться переглядати.
Чи є можливість приєднатись: Щоб доєднатись до поселення достатньо приїхати та поселитись в одній з сільських хат чи придбати землю через відкриті торги.
Робота з волонтерами: До прийому волонтерів готові, всі подробиці обговорюємо особисто з зацікавленими.
***
Контактні телефони: Володимир Сесін +38(067)7270214
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сторінки в соцмережах: https://www.facebook.com/groups/1599972946957482